Noc v katedrále

05. červenec 2011 v 18:00 hod.

Chrám sv. Barbory, Kutná Hora

Texty:

Účinkující:

Kateřina Chroboková – varhany


Program:
Johann Sebastian Bach - Toccata a fuga d moll
Arvo Pärt - Pari Intervallo
Bohuslav Martinů - Vigilia, H 382
Charles Marie Widor – Pátá symfonie f moll, 1. věta
Percy Whitlock - Scherzetto ze Sonáty c moll
William Bolcom - Fantazie na ""O Zion, Haste" a "How Firm a Foundation"
z Gospel Preludes

 

Mladá moravská varhanice Kateřina Chroboková nás během koncertu provede hudbou několika staletí a autorů z řady evropských zemí. Jakoby chtěla představit na tomto malém prostoru svou dosavadní kariéru, svůj hudební záběr. Koncerty mnoha stylů na různých místech, sólové nebo se světovými orchestry. Doplněné průběžným studiem na našich a zahraničních univerzitách. Přijďte se podívat na typickou a navíc krásnou interpretku klasické i současné hudby, představitelku energické muzikantské generace.
 


06.07.2011

Včerejší koncert v Kutné Hoře s varhanicí Kateřinou Chrobokovou se konal ve vyprodaném chrámu sv. Barbory. Kateřina se nejprve osobně představila a pohovořila o skladbách, které si pro publikum připravila. Poté zazněly varhany v plné kráse a velebnosti, jak se patří na jeden z nejkrásnéjších chrámů u nás. Publikum si vytleskalo přídavek, který půvabná sólistka ochotně zahrála.

 

Zajímavostí bylo setkání umělkyně se svými příznivci na kůru po koncertě, kdy předvedla pár ukázek ze zákulisí, možnosti varhanních rejstříků. Tato záležitost, u nás nezvyklá, je totiž velice běžná v zahraničí. Vzhůru do světa, Můzo!Fotogalerie/video ukázka
Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase