Závěrečný koncert - Gospel Showcase

23. červenec 2011 v 19:00 hod.

Obecní dům

Texty:

Volné vstupenky je možné zakoupit v den koncertu na historické pokladně Obecního domu od 12-19hod.

I.kategorie: 750Kč

II.kategorie 550Kč

K stání: 200Kč

 

Účinkující:

ČNSO / Raymond Wise - dirigent

Voices of Joy (Pennsylvania); Gospel Limited, Touch of Gospel, Maranatha Gospel Choir, Depot Lane Singers,

Mohawk Valley Chorus, Hartwick College Choir (New York); Tebe Poem (Rusko);

Brno Gospel Choir & Geshem (ČR)

/ Dr. Kathy Bullock, Dr. Anthony Leach - asistující sbormistři

 

Program

Siya Hamba: South African Processional

Everybody Let’s Praise the Lord

Done Made My Vow To The Lord

I Just Want To Say Thanks

Lord I Love You Yes I Do

I've Got A Robe

How Majestic Is thy Name

Hallowed be Thy Name

Awesome and Incredible

Even Me

Shine The Light

 

 

Závěrečná noc na letošních Prague Proms bude gospelová - Gospel Showcase.

A kdo jiný ji může naplnit, nežli vynikající americké gospelové sestavy z různých koutů Spojených států, připravené staletou tradicí a neustálou přítomností gospelu v každodenním životě Američanů. Úspěšně jim chtějí sekundovat i zástupci sborového gospelového zpěvu z Brna, Plzně a ruského Krasnojarska. Na programu budou skladby tradiční i autorské - Raymonda Wiseho, skladatele, sbormistra a šéfa The Center of the Gospel Arts, které založil a vede v Ohiu.

Prague Proms vám přivezou originální sborovou tvorbu od klasiky po gospel!


23.07.2011

Americké gospelové sbory z různých koutů Spojených států a současně i uskupení z Česka i Ruska zakončí v sobotu ve Smetanově síni pražského Obecního domu hudební festival Prague Proms. Doprovodí je pořádající Český národní symfonický orchestr vedený skladatelem a sbormistrem Raymondem Wisem.
 

Konkrétně se v programu Gospel Showcase představí pěvci sborů Voices of Joy, Gospel Limited, Touch of Gospel, Maranatha Gospel Choir, Depot Lane Singers, Mohawk Valley Chorus, Hartwick College Choir, Tebe Poem a Brno Gospel Choir & Geshem. Asistujícími sbormistry budou Kathy Bullocková a Anthony Leach.

Na programu budou tradiční skladby i autorské gospely Wiseho, šéfa The Center of the Gospel Arts, které založil a vede v Ohiu.

Letošní 7. ročník festivalu Prague Proms zahájil 21. června v pražském Obecním domě koncert s názvem Fantastická noc na hudbu Hectora Berlioze. Festival inspirovaný londýnským BBC Proms vedle klasické hudby tradičně nabídl i jazzové, muzikálové a filmové přesahy, stejně jako mnoho zajímavých hostů.

Největší událostí letošního Prague Proms byla dvě koncertní vystoupení slavného italského autora filmové hudby Ennia Morriconeho, který v Obecním domě 14. a 15. července vedl ČNSO a také Český filharmonický sbor Brno v nejslavnějších skladbách své kariéry.
 

Zdroj: iDNES.cz


24.07.2011

Sobota (23.7.) patřila závěru Prague Proms, který se netají tím, že dramaturgii pojímá oddechově a v pravém smyslu toho slova "promenádně". Letos si obzvláště přišli na své příznivci jazzu, ale třeba i italského skladatele Ennia Morriconeho. Do festivalového rámce zapadl i sobotní závěrečný koncert ve Smetanově síni Obecního domu.

 

Společně s Českým národním symfonickým orchestrem ji zaplnily desítky zpěváků (280) z jedenácti zemí, které spojuje vášeň pro gospely. Afroameričanů mezi nimi bylo jen pár, ale to asi nemělo být tak podstatné. Dojem z originálního podání měl bezesporu nahradit dojem z kolektivních sympatií pro tento žánr.


To se jistě stalo. Zpívalo se v různých jazycích včetně češtiny, tleskalo do rytmu, americký dirigent Raymond Wise se pokoušel česky vysvětlit obsah písní, ale kdyby tak činil anglicky, vyšlo by to patrně nastejno, ne-li lépe. Ke spoluúčasti bylo vyzýváno i publikum, které neváhalo, takže Smetanova síň se otřásala a večer se nesl v bouřlivé atmosféře.


Autor: Věra Drápelová (pro MF DNES 25.7.2011)Fotogalerie/video ukázka
Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase