Bobby Shew Night

20. červenec 2011 v 19:00 hod.

Obecní dům

Texty:

Účinkující:

Český národní symfonický orchestr
Kryštof Marek - dirigent
Bobby Shew – trubka


Program:

My One and Only Love (Guy Wood)
Speak Low (Kurt Weill)
Nadalin (Bobby Shew)
Round Midnight (Cootie Williams, Thelonious Monk)
Joy Spring (Clifford Brown)
Ballad for Bobby (Lex Jasper)
With A Song In My Heart (Richard Rodgers)
Here's That Rainy Day (Jimmy van Heusen)
You're My Everything (Harry Warren)
Waltz for Debby (Bill Evans)

 

 

Sólistou noci bude americký trumpetista, laureát Grammy z roku 1984, Bobby Shew. Rodák z Nového Mexika, který se dotknul celé škály moderních i tradičních jazzových stylů. A do Prahy přiveze na své trubce slavné standardy, od Kurta Weilla až po Billa Evanse. A protože ČNSO s dirigentem Kryštofem Markem si s jazzem velmi rozumí, máme nespornou šanci potkat se s noblesou a kvalitou stylu i době vlastní.


21.07.2011

Včerejší svůj recitál s Českým národním symfonickým orchestrem uvedl americký trumpetista Bobby Shew vtipně glosou o sedmi a zřejmě více členech orchestru a jeho managementu, kteří se všichni jmenují Jan. Hornista Jan Vítek přijel na letiště a působil jako tlumočník. Jan Hasenöhrl, jako ředitel a trumpetista ČNSO, Bobbyho srdečně uvítal na zkoušce a představil orchestru, JUDr. Jan Hodoušek dával dohromady nezbytnou smlouvu o účinkování. Jan Hykrda, trumpetista a archivář, s Bobbym řešil další technické záležitosti kolem poslaného notového materiálu, Jan Hodoušek ml. se postaral o catering. Trumpetista (jak jinak) Jan Burian konzultoval kompatibilitu své žesťové skupiny s představou sólisty. Bubeník a kustod Jan Pištora řešil posazení orchestru a zejména rytmiky, což se během zkoušky měnilo čtyřikrát, až byl Bobby naprosto spokojen.

 

Pouze dirigent, jmenovitě Kryštof Marek, jaksi nezapadal. Byl ovšem klíčovým hráčem na scéně a celou produkci zkušeně řídil ke zdárnému konci. Publikum v zaplněné Smetanově síni Obecního domu spontánně aplaudovalo a jak to bývá při standardech, i po vydařených sólech jednotlivých hráčů. Však se podívejte na fotografie „sedmdesátníka“ Bobbyho Shewa, sfouknul sedmikřížkové svíčky, patřičně překvapen a dojat. Bylo to opravdu podařené představení.

MSFotogalerie/video ukázka
Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase