Hollywood Night - Oscar Winners

02. červenec 2011 ve 20:00 hod.

Obecní dům

Texty:

Záznam koncertu je k vidění na iVysilani.cz

 

Účinkují:

ČNSO / Carl Davis – dirigent

Lance Ellington - zpěv

 

Program:

Konečně trhák, Snídaně u Tiffanyho, Případ Thomase Crowna, Jurský park, Králova řeč, New York-New York, Casablanca, Come Fly with Me, Cats, Sedm statečných, Titanic, Pán prstenů, Černá labuť, James Bond, Mamma Mia

 

Jsou filmy, na které se nezapomíná. Velmi často i díky hudbě, která je provází. Od renomovaných či specializovaných autorů.

A ty nejlepší - poctěné nejvyšším možným filmovým oceněním, Oscarem, uslyšíte během jednoho večera, na Hollywood Night - Oscar Winners na letošních Prague Proms.

Výběr skladeb připravil americký dirigent a aranžér Carl Davis. Muž plný energie, ztělesněné charisma, pozoruhodná osobnost, která navíc neopakovatelně komunikuje s diváky a vtáhne je do děje.

 

Přijďte na Hollywood Night - Oscar Winners. ČNSO pod vedením Carla Davise zahraje tak, že vám ani obraz nebude chybět!

 

Koncert bude ze záznamu vysílán Českou televizí tentýž den od 21,55 na ČT 2.

 


05.07.2011

Byl to bez nadsázky strhující večer. Mírné obavy z délky programu, která byla přes dvě hodiny a poměrné náročnosti, neboť na programu byly i skladby Beethovena a Čajkovského (zněly v Králově řeči a Černé labuti), diváci zcela vymazali. Reagovali naprosto spontánně, nadšení v průběhu koncertu stoupalo.

Dramaturgie byla ovšem nápaditá, protože vedle vstřícných úseků, kdy zněly skladby z Titanicu, Cats, Sedmi statečných  nebo výběr z Abby, se usadili zmínění klasici, či třeba Pán prstenů nebo Jurský park, což nejsou zrovna prvoplánové vstřícnosti.

Když přišel konec, lidé nefalšovaně křičeli, stáli a vytleskali si tradiční přídavky. Nejdřív Ghostbusters, kdy dirigent Carl Davis diváky přizval ke spolupráci jak na rockovém koncertě a pak závěrečný, chytlavý Růžový panter. Stálo a ovacovalo se ještě dalších asi 10 minut.

Tak zas někdy příště!

P. S. Přesvědčte se, že shora sepsaná slova nefabulují - podívejte se na záznam koncertu, jak ho pověsila na své stránky ČT.

 Fotogalerie/video ukázka
Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase