Level 42 si na Prague Proms odbudou českou premiéru

Pokud bychom hledali nějakou zásadní kapelu, která ještě nevystupovala v Čechách, určitě bychom narazili na Level 42 - jednu z nejvýznamnějších skupin osmdesátých let, v jejichž tvorbě se mísí prvky popu, jazzu, funku a dalších stylů. 28. 6. 2011 si budeme moci odškrtnout další legendu, která u nás bude koncertovat. V rámci festivalu Prague Proms totiž v tento den zahrají Level 42 v pražském Kongresovém centru v rámci svého evropského turné ke 30. výročí kapely.

V čele této kapely stojí fenomenální baskytarista a hlavní zpěvák Mark King, jehož chvílemi až neskutečná hra přivedla k předčasným šedinám nemálo baskytaristů. Když jsme se ho ovšem zeptali na jeho oblíbenou baskytaru, nedostali jsme žádnou určitou odpověď. Mark King totiž vlastní zhruba okolo dvaceti různých nástrojů. Mezi nejpoužívanější patří nebo patřily baskytary Jaydee a Alembic, v poslední době často používá bezhlavicové basy Status s reflexními orientačními body na hmatníku, ve sbírce má ale i několik Fenderů, Music Man Sting Ray nebo basy GB.

Konečně, dvacátého osmého června zjistíme sami, kterou basu si Mark King vybere, a jeví se jako velmi pravděpodobné, že pro vás budeme mít i rozhovor s tímto velikánem baskytary.

Level 42, Praha - Kongresové centrum, 28. 6. 11

 

Autor: Ibrahim Hassan (http://www.muzikus.cz/)

Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase