7.ročník Prague Proms skončil

Milí diváci, milí posluchači, vážení příznivci festivalu Prague Proms.

Dnes jsme skončili. Po více než měsíci, po řadě koncertů, které nám v drtivé většině přinesly radost. Vlastně všechny byly úspěšné. Záběr festivalu umožňuje zájemcům různých chutí, názorů, vkusu i pohledů na hudbu najít si ten svůj koncert. Vedle čisté klasiky, jakou předvedli Libor Pešek nebo Ignat Solženicyn, či další, komorní hudebníci, se postavili třeba ze zcela druhé strany popjazzoví Level 42. Nebo špičkoví jazzmani Terence Blanchard, Bobby Shew či domácí bigband Sv. Blažeje nebo Jazz Efterrätt. A také špičková malá přehlídka mladého jazzu v rámci Prague Proms Open v Jazz Docku. Či zajímavé vystoupení obnovené kapely Vltava.

Věnovali jsme se tradičně filmové hudbě - nejprve Carl Davis vystřihl divácky velmi vděčnou Hollywwod Night s oskarovými melodiemi a pak přijel ke dvěma koncertům filmový skladatel skladatelů - Ennio Morricone.

A k tomu - obří sbory zazpívaly Bernsteina, Mozarta a přehlídku gospelů.

Vším se jako zkušená, plná, vytříbená, precizní a strhující červená nit táhl Český národní symfonický orchestr, na jehož půdě Prague Proms vznikly a který většinu koncertů doprovodil.

Bylo plno, média se mohla přetrhnout a my máme radost. Která povede logicky ke snaze připravit další, už 8. ročník, ještě lepší. Tak za rok, lépe řečeno za 11 měsíců, vážení přátelé!

Prague Proms 2011
  • Ennio Morricone
  • Bobby Shew
  • Terence Blanchard
  • United Choirs of Proms
  • Gospel Showcase